FSL FACEBOOK

Hakkımızda

mesleki-yeterlilik

FSL Group 2007 yılında Kocaeli merkezde Firma Sağlık Lisansları Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. olarak, kuruluşların kalite, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği risklerinin yönetimi alanındaki gereksinimlerine uluslararası kalitede çözümler üretecek şekilde danışmanlık, denetim ve eğitim hizmetlerine başlamıştır.

2009 yılında yayınlanan Makine Emniyet Yönetmeliği gereklilikleri doğrultusunda metal ve otomotiv sektöründe yer alan firmalara verdiği anahtar teslim makine emniyeti ve emniyet otomasyonu çalışmaları ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve kendi bünyesinde Makine Emniyeti ve Otomasyon Birimi kurarak piyasada profesyonel olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Aynı yıl yenilenen yasal yönetmeliklerdeki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak yaptığı girişimcilikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan aldığı yetki belgesi ile İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Kurumu’nu Derince şubesinde açmıştır.

2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Mesleki Yeterlilik Eğitimlerine yönelik yasal protokolleri yaparak bünyesinde kurduğu Mesleki Yeterlilik Birimi ile sektörde öncü olmuştur.

2012 yılında yayınlanan yasal yönetmeliklerle oluşan müşteri ihtiyaçlarına cevap vermek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yetki belgesini alarak Alikahya şubesinde sektörde öncü olan birçok firmaya hizmet vermeye başlamıştır.

2012 yılında Körfezde aldığı yeni yerde Firma Sistem Lisansları Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. firmasının açılışını yaparak tüm sertifika eğitim programlarını daha kurumsal bir kimlikle vermeye devam etmiştir.

2013 yılında tüm firmaların ve ilgili tüm birimlerin daha kurumsal bir yapı ile yönetimini sağlamak için tüm şubeleri Körfezdeki tesisinde FSL Group olarak tek kimlik altında toplamıştır.

2014 yılında Londra merkezli Shane Global ile sözleşme yaparak Shane İzmit şubesinin açılışını yapmıştır.

Aynı yıl Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı yetki belgesi ile İlkyardım Eğitim Kurumu’nu açmış ve dramalı eğitimleri ile sektörde yine başarılara imza atmayı başarmıştır.

2014 yılında iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinde kendi bilgi ve tecrübeleri ile özel olarak hazırlamış olduğu drama uygulamalı eğitimleri ile yine sektörel anlamda Türkiyede bir ilke imza atmıştır.

2015 yılında bünyesinde kişisel gelişim ve yaşam koçluğu birimi’ni kurmuş ve dramalı özel kişisel gelişim eğitimlerini ve bireysel ve kurumsal koçluk hizmetlerini vermeye başlamıştır.

2015 Yılında FSL bünyesinde Aile Danışmanlı ve Psikolojik Hizmetler birimi kurularak hizmet verilmeye başlanmıştır.

Aynı yıl Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan aldığı yetkilendirme ile Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlık eğitimlerine başlamıştır.